10 saniyede sosyalleşme fırsatı

10 saniyede sosyalleşme fırsatı

Evden çıktığımız her an bizim için sosyalleşme açısından bir fırsattır aslında.mesela bankamatikte para çekerken, ya da markete gittiğinde kasiyerle konuşman ya da otobüste biri ile ettiğin çok kısa bir sohbet. Çoğu insan bunu görmezden gelip takmaz. Bir daha görmeyeceğimiz insanlarla neden bu kadar iletişimimi önemsiyeyim diye düşünürüz.Ama aslında bunlar birer sosyal insan olma açısından küçük adımlardır.

Araştırmalar gösteriyor ki aslında bu kısa konuşmalara bizim özgüvenimizi ve pozitif duygularımızı tetikliyor.istemeden bile girdiğimiz sohbetler bizim genel ruh halimizide iyi bir yansıma yapıyor.bu durum illaki873009_detay konuşma içermez e ufak bir bakış, kısa bir gülümseme bile bir iletişimdir. Çünkü bu kısa iletişim karşıdakine ‘ senin varlığından haberdarım, senin farkındayım’ mesajı vermektedir.

Yolda başımız önde herkesten soyut , ve ıssız bir şekilde ilerlemektense, bir adım atmak bu açıdan daha iyidir.zengin, fakir, yaşlı , genç farketmez o on saniyelik kısa iletişimde herkes aynı satütededir. Eğer gerçekten denerseniz bu aşk hayatınızda da ilerde daha rahat daha özgüvenli hissetmenizde işe yarar. Mesela ne yapabilirsiniz:
-hey, naber
-kapıyı birisi için tutabilirsiniz.
-lütfen, teşekkür ederim gibi laflar edebilirsiniz
-bir espiri patlatın
-otobüste, durakta vb. bir kısa konuşma başlatın.
Birdahaki şansı kaçırmayın

loading...