11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali

11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali

Festival kapsamında Sibirya Devlet Balesi, “Spartacus” adlı gösterisini sahneledi. 11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında, Sibirya Devlet Balesi, “Spartacus” adlı bale gösterisi ile seyirci karşısına çıktı.Büyüleyici dansıyla adeta izleyicilere güzel dakikalar yaşattı.

Bodrum Kalesi Kuzey hendeğinde devam eden festivale, Bodrum’da tatilini sürdüren yerli ve yabancı tatilciler ağırlı olmak üzere aralarında dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay’ın da bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Köklü bale topluluklarından birisi olan Sibirya Devlet Balesi’nin, sahneye koyduğu “Spartacus” adlı bale gösterisi beğeni topladı. Ermeni besteci Aram Haçaturyan’ın, içinde yerel renkleri de barındırdığı çarpıcı müziği ve konusuyla sahnelenen gösteri sanatseverlerden alkış aldı. Eserde, Roma Devletini derinden sarsan ve uğraştıran Trakyalı asi köle Spartacus’un liderlik ettiği gladyatörler ve kölelerle birlikte çıkardığı isyan ve Roma ordularını mağlup etmesi konu ediliyor.

11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 21 Ağustos Çarşamba günü ikinci kez sahnelenecek olan “Spartacus” bale gösterisi ile sona erecek.

loading...