Ağıma Hoşgeldiniz

Ağıma Hoşgeldiniz

İnsan bilinçaltında örümcekler boylarıyla kıyas kabul etmeyecek bir ölçüde korku ve saygı uyandırırlar. Belki avlanma konusundaki yetenekleri sabırla beklemeleri ya da avlarını yakalamak için ördükleri karmaşık ağlardır bu duyguları uyandıran. Sebep her ne olursa olsun örümcekler hepimizde güçlü duygular uyandırırlar.
Bir örümcek olduğunuzu hayal edin ördüğünüz büyük bir ağın ortasında oturuyorsunuz.
1- Ağınızın resmini çizin ve yakaladığınız böceklerin cinslerini yazın.
2- Avlarınızdan birini yemek için ona yaklaşırken her nasılsa ağdan kurtulup kaçıyor. Sizden uzaklaşırken bu şanslı böcek size birşey söylüyor. Neler söylüyor?

DEĞERLENDİRME:
Örümcekler doğanın büyük avcılarındandır. Kendinizi örümcek olarak hayal edişiniz bize aşk ormanlarındaki avlanma tecrübeniz hakkında neler hissettiğiniz konusunda bazı şeyler söyleyecek.
1- Ağa yakalanmış böceklerin cinsleri ve sayıları sizin aşk zaferinizi gösterir. Ağ diğerlerini cezbetmek için kullandığınız stratejinizi ve tekniğinizi gösterirken ağa yakalanmış olanları çiziş şekliniz eski sevgilileriniz için neler düşündüğünüzü anlatır.
Sıradan basit bir kara sinekmiydi? Dişinizin kovuğuna bile gitmeyen güzel bir kelebek mi? Belki de şişman ve sulu bir tırtıl? Ya da belki sivrisinekler karafatmalar ya da solucanlardan oluşan iştah kaçıran bir kalabalık? Bazı örümcekler her şeyi yerler.
2- Ağınızdan kaçan böceğin söyledikleri sizin reddedildiğiniz bir ilişkinizin anılarını yansıtır. Doğruya doğru hepimizin en az bir defa başından geçmiştir. Bu oyun kaleye en yakın sözcükleri ortaya çıkarma oyunu.
“Beni asla yakalayamazsın çirkin yaşlı örümcek!” Ahh!
“Bir dahaki sefere!” Eh cesaretlendirme iin teşekkürler.
“Yaşasın! Özgürüm özgürüm!” Tamam özgürsün. Ama bunun için fazla bağırmaya gerek yok değil mi?

loading...