Balina İzleme Testi

Balina İzleme Testi

Küçük bir balina izleme gemisinin güvertesindesiniz. Dört bir yanınız mavi okyanusla çevrili. Derinliklerin gizemli yaratıklarını izlemek için küpeşteden eğildiğinizde tuzlu sular yüzünüzü ıslattı. Ve işte oradalar: Bir balina ailesi yakın bir yerde su yüzüne çıktı!
Aşağıdakilerden hangisi bu aileyi en iyi tanımlar?
1. Devasa annesinin arkasından yüzen küçük bir bebek balina
2. Annesinin karnına sokulan bir bebek balina
3. Bebekleri ile yüzen anne ve baba balinalar
4. Su püskürterek kendi başına yüzen bir bebek balina

balina

Çözümleme :

Balina Jung’un ‘Büyük Anne’ sembolüdür. Bu senaryoda balinaların arasındaki ilişki tanımınız sizin kendi annenizle olan ilişkinizin duygusal tanımıdır.

1. Devasa annesinin arkasından yüzen küçük bir bebek balina: Sizin için anne rolü inanılmaz derecede önemli. Yetişkin olmanıza karşın davranışlarınız ve düşünceleriniz annenizden etkileniyor. Birazcık ana kuzusu olmaktan kurtulmanız ve yeni bir bağımsızlık seviyesi için çalışmanız yerinde olur. Anneniz sizi sonsuza kadar çocuk kalın diye büyütmedi.

2. Annesinin karnına sokulan bir bebek balina: Fiziksel şefkat görmeye ve okşanmaya gereğinden fazla muhtaçsınız. İnsan sıcaklığını özlemek doğal. Ama siz buna başkalarından daha fazla ihtiyaç duyuyorsunuz. Erkekseniz ve şıkkı seçtiyseniz partnerinizin sizi evlat edinmediğini bilmeniz gerekir.

3. Bebekleri ile yüzen anne ve baba balinalar: Anne ve babanızın rollerini eşit olarak takdir ediyorsunuz. Oysa baba bu tür hayali resimlerde genellikle unutulan bir figürdür. Çocukken ev hayatınız büyük bir olasılıkla mutlu ve güvenliydi ve bunun neticesinde hayata bakışınız dengeli oldu.

4. Su püskürterek kendi başına yüzen bir bebek balina: Kişisel özgürlüğünüzü elde etmişsiniz. Ama bu kadar yalnız takılıyor olmanız sizin hırslı inatçı ve bencil olarak algılanmanıza sebep oluyor. Bu kadar bir başınıza olmamaya özen gösterin yoksa çevrenizdeki herkese yabancılaşacaksınız.

loading...