Başarılı olmak istiyorsanız vazgeçmeniz gereken 9 şey

Başarılı olmak istiyorsanız vazgeçmeniz gereken 9 şey

Herkes başarılı olmak ister. Hayatta bir şeyler kovalar ancak herkesin başarı anlayışı, çizgisi farklıdır.ancak bazı şeyler vardır ki bu konuda genel geçer bir nitelik taşır. Örneğin;

1-Mükemmelliyeti kovalamaktan vazgeçin.çünkü en ufak bir hayal kırıklığında bu bizi yolumuzdan döndürür ve demoralize olmamıza neden olur. Ancak şunu unutmayalım ki hiçbir zaman hiçbir şey mükemmel olmayacaktır. Ve önemli olan hatalarımızdan ve eksiklerimizden birer birer ders çıkarmaktır.

2-Hayır demekten korkmayın. Bu sizi belki o anlık mahcubiyetten kurtarır ama daha sonra başınızı daha zorda kalacağınız durumlara sokar. Bu yüzden gerektiğinde, karşıdakine ‘hayır’ demeyi bilin.çünkü bu sizi sınırları olan, belli prensipleri olan insan kılar.

3-Kendinizle konuşun. Muhakeme yapın. Hesaplarınızı oturtun ancak kendinizi devamlı eleştirmeyin, sürekli negatif şeylerle boğmayın ki bu sizin kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Adil olun her zaman yanlış yapmasınız. Kendinize hak verin.

4-Anı yaşayın zamandan zevk alın. Ancak plansız olmayın. Kendinizi 10-15 yıl sonra nerde görmeyi istiyorsanız, ne planlıyorsanız hemen işe koyulun. Çünkü başarı planlamadan, iyi odaklanmaktan ve ulaşılabilecek bir hedeften geçer.

5-Hedeflerinizi ve zorlukları görmezden gelmeyin. Siz iyi bir insan olduğunuz için her iyi şey de karşınıza çıkacak düşüncesinden kaçının ve her zaman emeklerinizin karşılığını alacağınızı inancına kapılmayın. Hayat bu. Neler neler var.

6-Kendinizi insanlardan uzak tutmayın. Aşırı faal, sosyal bir insan olmayabilirisiniz.o tip insanları her zaman cana yakın bulmayabilirisiniz. Ancak arada bir de olsa insan arasına karışın aradaki dengeyi ayarlayabilirseniz hiçbir sıkıntı olmayacaktır.

7-Kendinizi başkasıyla kıyaslamaktan vazgeçin. Herkes eşsizdir ve sizden bir başkası da yoktur. Karşınızda hangi engel olursa olsun, kim sizi küçük görürse görsün, siz kendinizi asla başkasıyla yarıştırmayın ve kendi yapabileceklerinizin farkına varın , inanın.

8-Geçmişte yaşamayı bırakın.zaten başarılı insanların hikayelerinin sırrı da bu. Geçmişten ders alırlar ama bugüne yansıtmazlar. Sorunlar ve başarısızlıklar geçmişte kalmıştır önemli olan ondan ne öğrendiğindir.kendinizi geçmişle yargılamayın. Şu an geldiğiniz yere bakın.

9-Dürüst olmayan, yapmacık insanlardan uzak durun. Bu kişilerle nerde nasıl konuşulacağını bilin. Fazla samimiyete girmeden, konuşmayı nasıl sonlandıracağınızı bilin. Kimse negatif etkilenmek istemez. O yüzden sahte ve yapmacık kişilerden uzak durmak en iyisi.

loading...