Bazen Güneş Sadece Bizim İçin Doğar/ Yazar Cahide GÜNAY

Bazen Güneş Sadece Bizim İçin Doğar/ Yazar Cahide GÜNAY

Aslında nasıl hissediyorsanız öylesinizdir. Zamanı gelir bağıra çağıra şarkılar söylemek gelir içinizden. Zamanı gelir ağlamaya bahane ararsınız, en küçük bir şeyde gözleriniz ıslanır, dudaklarınız titrer. Bu farklı bir şeydir, tarifi gerçekten zor.  Sokaklar kalabalıktır fakat ıssız olsun istersiniz, gökyüzü berraktır, hafif yağmur istersiniz, sevgiliniz aramıştır aslında fakat, “niye daha önce aramadı ki” dersiniz. Karanfil almıştır size, papatya koklamak istediğinizi düşünürsünüz. Var olduğunu bildiğimiz fakat kimsenin bilmediği güzel sokaklar vardı, her zaman burada biz vardık, fakat kimsecikler yoktu.

Gizli kapaklı kalmış sevdalarımız ve içimizde acıyan bir yaramız her zaman var olan hep bir şeylerin özlemi bir şeylerin sevdası oldu içimizde, ne zaman ağlayıp ne zaman güleceğimiz hiç belli olmadı. Her zaman rolleri başkası verdi elimize. Hiç bir zaman hiçbir sahnede oyuncu olarak oynamadım fakat tek bildiğimiz güzel sokaklar vardı, gülmek içinde bir sebebimiz. Kimi zaman durgun kimi zaman yorgun kimi zamanda bize yapılan haksızlığın hesabını sormak için mücadele verdiğimiz ve her mücadelenin sonunda yenik düştüğümüz kimsenin bilmediği fakat bizim adımızın her zaman var olduğu o güzel sokaklar vardı.  Sabahları kalktığımızda odamıza vuran hafif bir güneş ışığı ve kimsenin veremediği sıcaklık vardı.

Güneş o sokaklarda sadece fakat sadece bizim için doğar ve sadece bizim için verirdi sıcaklığını.  Yarınların hayalini kurduk, elinden tutup yürüyeceğimiz bir sevgili ve her sabah kalktığımızda onun verdiği mutlulukla yola çıkmak onun huzurunu yaşamak ve her gece başımızı yastığımıza koyduğumuzda onu düşüneceğimiz ve her gece başını yastığa koyduğunuzda sizi düşünen bir sevgili hayalini kurup durduk. Hayallerimizin yaşadığı duygularımızın sınırsızca kol gezdiği ve kimsenin karışmadığı ve sadece fakat sadece bizim adımızın var olduğu kimsenin bilmediği sokaklar vardı. O sokaklar her zaman var olacaktı.  Ta ki bir gün bu beden toprak olup yok oluncaya dek. İşte o sokaklar kalbimizin tam ortasında idi.

Bizimle doğdu bizimle yaşadı bizden başka kimse bilmedi sadece bizim adımız ve gizli kapaklı kalmış sevdalarımızın adının varlığı ile ve kimsenin bilmediği fakat bizim adımın var olduğu güzel sokaklar vardı…

Yazar: Cahide GÜNAY (14 ŞUBATTA AŞK BAŞKADIR KİTABINDAN)

kisiselgelisim34@gmail.com

loading...