Bilinçaltım Uyan Söylenenler Yalan

Bilinçaltım Uyan Söylenenler Yalan

Biz bayanların korkulu rüyası olan ‘kilo ‘ ne yazık ki son yıllarda sıkça karşılaştığımız bir problem haline geldi . Ülkemiz de obezite oranı geçmiş yıllara göre artış gösteriyor ve bu artışın ilerlediğini görüyoruz . Bunun temel nedeni alışkanlıklarımız bilinç altımızda ki asıl yatan ‘diyet ‘ korkusu .

‘ KİLO ALMAK İSTİYORSAN DİYET YAP ‘

Diyet ve Spor ; Toplum bilincinde zayıflamanın sırrı yemeyeceksin ve spor yapacaksın şeklinde algılanır . Bu toplumsal algı ve bilinç maalesef bizi problemin çözümünden uzaklaştırıyor . Bunun anlamı boşaltılan yeri tekrar doldurmak , bir ileri birde geri atarak yürümeye çalışmak gibidir . Diyet zihinde beslenmeye olan ilgiyi arttırmak , beynimizdeki beslenme verilerini aktaran sinapsis bağlantılarını çoğaltmak güçlendirmek demektir . Spor ise hareketi arttırmak demektir . Yani bir olumluyken diğeri olumsuz etkiler yaratıyor kısacası biri artı kutupken diğeri eksi kutup olması birbirini nötrleyen bir durum oluşuyor .

‘ NEDEN KİLO ALIYORUZ ? KİLO YAPAN SEBEPLER NELERDİR ? ‘

‘Sana ; az ye , çok spor yap o zaman bu iş çözülür , diyemem . Kilo yapan sebeplerin sadece hamur işi , börekler olduğunuda söyleyemeyeceğim , ‘ Bilinçaltınıza yapışmış bu alışkanlıkların nedenlerini şöyle sırlanıyor

 1. Zihinsel monotonluk
 2. Yaşama olan merakının zayıflaması
 3. Diyet yaparak zayıflamaya çalışmak
 4. Yasaklar koymak
 5. Stresle başa çıkamamak
 6. Gelecek korkusu
 7. Yaşama , bedene , kişiye , mesleğe duyulan nefret
 8. Yedikten sonra pişmanlık duymak
 9. Öz güven eksikliği ve güvensizlik
 10. Kilonun fayda ve kazanç getirdiğine inanmak
 11. Mutsuzluk
 12. Yiyecek ve içecekleri yadsımak

Ve bunun gibi bir çok şey kolayca kilo olmanıza sebep olur ve sizler bunun farkında bile değilsiniz genelde şöyle sorular gelir ‘ su içsem bile yarıyor ‘ veya ‘ spor yapıyorum diyet yapıyorum ama olmuyor ‘ SİZ NEYE İNANIRSANIZ BİLİNÇ ONU UYGULAR .

UZMANIMIZ DENİZ EGECE’NİN ÇÖZÜM ÖNERİSİ

İdeal beden ; Günümüzde ideal beden olarak bilenen 90 -60 – 90 beden ölçüleri sigorta şirketleri ve reklam ajanslarının ortaya koyduğu standart düşüncedir . Hiçbir ilaç zayıflatmaz , Fazla kiloların kaderin olamaz , Kilolu olmak doğal değildir , Kiloların misafirdir , Hareket öz ihtiyacımızdır , Spor bir zayıflama metodu değildir . NE YEDİĞİNİZ DEĞİL NE KADAR YEDİĞİNİZ ÖNEMLİDİR … Cümlelerinizi olmasını istediğiniz yönde seçin örneğin ‘ Kilolu yaşamak istemiyorum , kilolarımdan kurtulacağım ’ yerine ‘ İdeal bedende olmam gerektiğini kabul ediyorum ‘ ‘ Çok mutlu olacağım ‘ demek yerine ‘Çok mutluyum ‘ ‘Kilo vermek istiyorum , ben zayıflayacağım , 55 kilo olacağım ‘ demek yerine ‘ Bedenim için 55 kilo doğru . Egzersiz yaparak yağlarımı eritiyorum ‘ gibi cümleler kurmalıyız . Hedef cümlelerimiz net bilgiler içermeli ‘ Zayıflayabilirim ‘ gibi göreceli cümleler kullanmayın. ‘ 55 kilo ideal bedenimdir . Resimde gördüğüm benim ideal görüntümdür . deyin .

BEN DE ZAYIFLIYORUM

Yukarıda okuduğunuz tüm olumsuzlukları bende yaşadım diyet yapıp kilolarıma kilo kattım sporun beni zayıflatacağını düşünen biriydim fakat Uzun zamandır Uzmanımız DENİZ EGECE ‘yi takip ediyorum . Okudum araştırdım kendisiyle sohpet etme şansım oldu alanında ve yöntemlerinde çok başarılı ben de uygulamaya başladım bilinçaltına doğru telkinler vererek fazla misafir kilolarımıza veda ettiriyor ‘ DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLARDAN VAZGEÇİN ‘ …

Canan Cihan Ekti

Alıntı Deniz Egece / Zayıflamada Son Söz

loading...