Burçlara Göre Sağlık Tavsiyeleri

Burçlara Göre Sağlık Tavsiyeleri

Burçlar; Kimine göre saçmalık, kimine göre vazgeçilmez bir yönlendirici, kimine göre eğlencedir. Ama ne olursa olsun mutlaka ilgimizi çeker. Peki siz burcunuzun sağlık ve enerjiniz hakkında ne dediğini biliyor musunuz? Gelin hep birlikte burçların sağlık bölümlerine bakalım.

Koç Burcu : Uzun süre çalışmak sizi çabuk yorar. Yorgunluk belirtilerine dikkat etmelisiniz. Çünkü sizin bünyeniz kısa süreli yorgunluklara dayanıklıdır. Genelde uzun ve ağır hastalıklar çekmiyorsunuz ama bir kere yatağa düştünüz mü hastasınız demektir. Sinir ve mide hastalıklarına eğilimlisiniz. Baş ve diş ağrıları size migren kadar yakındır..

Yine de sağlıklı olduğunuz için kendinizi şanslı kabul edebilirsiniz.

Boğa Burcu: Boğa insanı, sağlıklı aynı zamanda enerji doludur. Boğa insanları, özellikle gırtlak bölgesinde olabilecek  enfeksiyonlara karşı bağışıklık kazanamazlar. Bademcik iltihapları ve kulak ağrıları sizde sık görülür. Ama bunlarla ciddi bir şekilde ilgilenirseniz, her zaman boğa kadar sağlıklı olursunuz. Boğaların, varis ve fazla kilo yüzünden ayak kemiklerinin deforme olması gibi bir durumda, çok fazla sebze ve meyve yemeleri gerekir. Ama maalesef bu öğütler, Boğanın bir kulağından girip diğerinden çıkar.

Sağlığınıza dikkat etmemenin kötü sonuçlandığını unutmayın.

İkizler Burcu: Ruh ve beden, başka hiç bir burçta birbirine bu kadar bağlı değildir. Bundan dolayı fiziksel ve ruhsal stres, baskı sizin için çok tehlikedir. Doğada yürüyüşler yapmak zihninizi dinlendirir ve fiziksel gerginlikleri giderir. Hava grubundan olduğunuz için doğa ciğerlerinizi etkileyecektir. Hava kirliliği özellikle size zarar verir. Bunun için sık sık yeşilliğin bol olduğu yerlerde bulunmalı ve temiz hava depolamalısınız. Burcunuzun solunum sisteminizle bağlılığı nedeniyle, en azından grip ve soğuk algınlıklarına yakalanabilirsiniz. Hassas ve narin yapılı olduğunuz için, salgın hastalıklar sizin için oldukça tehlikelidir. Aman dikkat..

Yengeç Burcu: Somut bir hastalığınız olmasa da genelde kendinizi iyi hissetmezsiniz. Karın ağrılarınızdan şikayetçisinizdir. ”Karnıyla hisseden “ bir insansınız, bunun için haksızlıklar ve problemler ilk önce karnınızda etkisini gösterir, bunlar daha sonra tedavi gerektiren hastalıklara dönüşebilir, hazımsızlık buna bir örnektir.

Size bir öğüt; Kendinizi ve hayatı bu kadar ciddiye almayın ve biraz kaygısız kalmayı deneyin, çünkü yetişkin biri olarak sağlığınızı, iyi ve bilinçli olursanız koruyabilirsiniz..

Aslan Burcu: Aslan insanı, dinamik, enerjik, azimli ve amaçlarına ulaşma konusunda ısrarlıdır. Aslan insanı kural olarak güçlü bir yapıdadır, sağlıklı ve dayanıklıdır. Bu nedenle onun bitap düşebileceği ve sık sık takatinin son sınırlarına geleceği, akla bile gelmez. Ama en güçlü organizma bile günün birinde yorulabilir ve Aslanlar yaşamlarının ortasında, kalp rahatsızlığı gibi ciddi bir sorunla karşılaşabilirler .Hangi hastalık olursa olsun, çabucak iyileşip kısa zamanda eski direncine kavuşur. Ancak psikomatik hastalıklarda böyle olmaz. Ruhsal dengesi bozulduğunda ya da uzun süren depresyonlara girdiğinde, bunlar sağlık durumu üzerinde öldürücü etkiler yaratır. Burada onu ciddi bir tehlike beklemektedir.

Yiyip içmeye karşı düşkünlüğü, kötü sonuçlar ortaya çıkarır. Aman dikkat!

Başak Burcu: Bir doktorun bekleme odasında oturanların burçlarını sorun. Kesinlikle bir çoğu Başak burcunda doğmuşlardır. Sağlık, Başak için ciddi bir konudur. Hayatı boyunca fiziksel sağlığından şüphelenir, mızmızlanmalarıyla arkadaş ve akrabalarını bıktırır ve her belirtiyi olası hastalık olarak görür. Hipokondrik  ( Hastalık hastası) insanlar gerçekten acı veya hastalıklar hissederler.”Psikomatik”

Olan ve birçok Başağın rahatsız olduğu bu şikayetler , ilk sırada karın ve bağırsak bölgesinde görülür.

Terazi Burcu: Terazilerin tüm sağlık sorunları için denenmiş bir çareleri vardır: Yatağa girmek. Tıpkı dışarıdan da belli olduğu gibi güçlü bir dirençlerinin olmadığını bilirler. Bu nedenle küçük ağrıyı bile ciddiye alır ve uyku kürüne girerler. Çıtkırıldım değillerdir, ama mızmızlanmadan edemezler ve başkalarının kendileriyle ilgilenip bakmasını isterler. Soğuk algınlığı, baş ağrıları, migren, sinir hastalıkları ve omurga sorunlarına onlarda özellikle çok rastlanır.

Akrep Burcu: Akrep insanları fiziksel ve manevi kaynaklarını acımasızca harcarlar. İş kolik olan Akrepler için sağlık en son planda gelir. Daha ölçülü olmaya, kendinizi belirli yaşam standartlarında tutmaya ve vücudunuzun verdiği tehlike sinyallerine dikkat etmeye çalışın. Akrep insanlarının en hassas organları mideleridir. Sindirim sistemindeki değişik hastalıklar sadece hareketli yaşam tarzının bir sonucu değildir. Duygu trafiği de organlarınızı zayıflatabilir ve özellikle mide rahatsızlığınız ülsere dönüşebilir. Sinirli bir insan olduğunuz için kızgınlık, depresyon ve stres sağlığınıza özellikle negatif etki yapar. Biraz daha sakin olmaya çalışın..

Yay Burcu: Yay burcunda doğanlar, sağlıklı bir yapıya sahiptirler ve güçlü bir bünyeleri vardır. Temiz hava sizin için çok önemlidir, doğada bulunmak sinir sisteminiz için son derece yararlıdır. Yay, nadiren hastalanır, ama bir kere yatağa düşüp, hareketsiz kaldı mı, huzursuz ve neşesiz olurlar. mafsal iltihabı (İltihaplı eklem hastalıkları), romatizma, hazımsızlık ve guttur.

Oğlak Burcu: Siz doğanın çok büyük bir direnme kuvvetiyle donattığı bir burçta doğmuşsunuz. Sizin için üç sorun vardır. Birincisi; Çocukluğunuzda, yaşlılığınızda olduğundan daha zayıf ve hastalıklara yatkınsınızdır. İkincisi; diğer burçlardan daha çok psikomatik rahatsızlıklara eğilimlisinizdir. Ve üçüncüsü; sık sık lokal ağrılar çekersiniz. Oğlak insanları sık sık sinirsel cilt kurumaları ve alerjiyle karşılaşırlar. Gribal enfeksiyonlara ve soğuk algınlıklarına yatkındırlar. Sindirim sisteminize biraz daha dikkat edin. Oğlak insanları kural olarak iyi şeyleri, çok fazla ve mantıksızca yerler. Bu da “mideye vurur”.

Kova Burcu: Kova , sağlığına çok dikkat eder. Kovanın bedeninin tehlikeli bölgeleri, kan dolaşım sistemi, baldırlar ve ayak bilek kemikleridir. Kovalar her şeyden önce bacak yaralanmalarına meyillidirler, özellikle sportif faaliyetlerde kemik kırılmaları, burkulmaları gibi. Dolaşım bozukluğu, varis, ileri yaşlarda damar sertliği ve mesane rahatsızlıkları, Kovanın kolay yakalandığı hastalıklardır. Kötü duruşunuz, rahatsızlıklara yol açabilir. Bu nedenle otururken ve ayaktayken devamlı dik durmaya çalışın. Çocuklarınızda da buna dikkat edin.

Balık Burcu: Balık burcu insanları pek güçlü sayılmazlar. Balık insanının ruhsal durumu iyi ise kolay kolay hastalığa yakalanmaz. Kötü ruh hali bütün direncini yok eder. Yine de bu durum bu kadar umutsuz değildir. Aslında sağlığınızı bilinçli bir biçimde korumayı öğrenebilirsiniz. Balıkların en hassas organları kollar, bacaklar, eller ve ayaklardır. Eğer ayakları ıslanırsa veya elleri üşürse , soğuk algınlığı kapıdadır. Aynı derecede ciğerleri ve gözleri de hassastır. Balıkların gözleri zayıf güneş ışığında bile kamaşır ve bir güneş gözlüğü takmaları gerekir…

Selin Akça

loading...