Dadı kişilik misiniz?-Kişilik Testleri

Dadı kişilik misiniz?-Kişilik Testleri

Siz “Dadı” Kişilik Misiniz?

1)Kendinizi diğer insanlardan sorumlu hisseder misiniz?
2)Başkalarının duygularından, düşüncelerinden, davranışlarından, seçimlerinden, isteklerinden, ihtiyaçlarından, esenliklerinden veya kaderlerinden kendinizi sorumlu tutar musunuz?
3)Çevrenizden birinin bir sorunu olduğunda, kendinizi bu kişinin sorununu çözmek veya ona duygusal destek vermek zorunda hisseder misiniz?
4)Başkalarına yapılan haksızlıklara tepki göstermeniz, kendinize yapılan haksızlıklara tepki göstermenizden daha kolay mı gelir?
5)İlişkilerinizde en güvende, en huzurlu hissettiğiniz zamanlar verici olduğunuz zamanlar mıdır? >>> Alıcı olduğunuz zamanlar rahatsızlık ve suçluluk duyar mısınız?
6)Dertleriyle ilgileneceğiniz bir insan, çözecek bir sorun veya ilgileneceğiniz bir kriz olmadığında boş, sıkkın ve değersiz hisseder misiniz?
7)Diğer insanlar ve onların sorunlarıyla ilgili endişelerinizden bahsederken uzun uzun konuşmaktan kendinizi alamıyor musunuz?
8)Aşık olunca kendi hayatınızı boş verir misiniz?
9)Yürümeyen ilişkileri zoraki sürükler, karşınızdakinin sevgisini kaybetmekten korktuğunuz için istismar edilmeye göz yumar mısınız?
10)Yürümeyen ilişkileri, sadece yine yürümeyeceğini bildiğiniz bir başka ilişkiye başlamak için mi bitirirsiniz?

Eğer bu sorulardan yarısından fazlasına “evet” cevabını veriyorsanız, muhtemelen siz bir “dadı” kişiliksiniz.

loading...