Düşünce Bilinç Ve Bilinçaltı

Düşünce Bilinç Ve Bilinçaltı

Düşünce , zihnimizde görüntü yaratan enerjidir.

(Bu enerji çok hızlı hareket ettiği için görünmez .) Bilinç , ( akıl ) yoluyla düşünürüz bu düşünceler sonuçta bilinçaltın da ( ruha ) kaydedilir . eğer iyi şeyler düşünürsek çok iyi , eğer kötü şeyler düşünürsek çok kötü şeyler yaşarız . Bilinçaltı içinde kötü içinde aynı şekilde çalışır . yani bütün seçimlerimizi bilincimizi kullanarak yaparız .

ÖRNEĞİN , yiyeceğimiz yemekleri , giyindiğimiz elbiseleri , okuyacağımız okulu , arkadaşlarımızı bilincimizle seçeriz. Bu örnekleri çoğaltabiliriz uzmanımızın ifade ettiği gibi hayatımızı biz bilincimizle şekillendiriyoruz .

BİZE DÜŞEN O’NUN DİLİNİÖĞRENMEK

BİLİNÇALTI UYUMAZ

Doğumdan bugüne farkında olalım ya da olmayalım , yaşadığımız her şey bilinçaltı tarlamıza ekilen bir tohumdur . Ne ekersek onu biçiyoruz . Bir döngü fakat kısır değil . Aksine doğurgan bir döngü , tarlamızı zararlı otlardan ayırabilir ve daha kaliteli tohumlar ekebilirsek daha doyumlu bir yaşama ulaşabiliriz . Bilinçaltının muhteşem fonksiyonunu anlamak ve buna göre doğru biçimde kullanabilmek mutluluğumuz adına oldukça önemlidir .

Düşünsenize hiç uyumayan ve şekillendirilmesi elimizde olan istediğimiz gibi yön verebileceğimiz bilinçaltı dediğimiz gözle görülemeyen hızlı bir makine kafamızın içinde ve biz bunu ne kadar kullanabiliyoruz ? neden kullanıyoruz ? nasıl kullanıyoruz ? ve en önemlisi farkında olmadan kullanıyoruz .

BİLİNÇALTI DÜŞÜNCENİN DEPOSUDUR

İÇİMDE Kİ FİLM

Film gerçek bir yaşam öyküsü ve başrolde ben oynuyorum . Bilincim yaptığı seçimlerle senaryoyu yazıyor . Bilinçaltım bir yönetmen / kameraman gibi kayda alırken , senaryoyu daha iyi yazması için bilinci uyarıyor ve zaman zaman oyunculuğumu eleştiriyor. Bilinçaltımızın görüntüleyebilseydik en küçük karesine kadar izleme fırsatımız olurdu. Neyi , niçin yaptığımızı daha iyi anlayabilir ve sonuçlarını daha iyi değerlendirebilirdik . Deniyimlerimizden edindiğimiz bilgilerle daha doğru seçimler yapabilir ve kararlarımız daha isabetli olabilirdi

HAYALLERİNİZE SINIR KOYMAYIN

Kendinizi gelecekte nerede , kiminle , nasıl bulmak istediğimizi bir düşünelim ? hayal dünyamız çok geniz uçsuz bucaksız bir alem ve neleri ne kadar hayal edebileceğimizi bir düşünelim . ?????

KENDİNİZE BİR RESİM ÇİZİN

Örneğin , nasıl görüntüğünüzle ilgili sınır koymaksızın ne kadar güzel/ yakışıklı olduğunuzu

( bunu hissederek ve inanarak yapın ) ne kadar çekici olduğunuzu veya hayal edin en iyi okulda başarılı olduğunuzu , iyi bir iş hayatınız olduğunu , ünlü bir yıldız olduğunuzu vs …

Düşünün bu sizin elinizde .

Yapılan araştırmalara göre dünyada bilinçaltını kullanarak yemek yemeden yaşayan insanlar var . Sigara gibi bazı kötü alışkanlıkları bilinçaltı çalışmaları ile vazgeçen insanlar var .

GELİN BİLİNÇALTIMIZA KENDİMİZ YÖN VERELİM VE HAYALLERİMİZİ DAHA GENİŞ ALANLARA YAYARAK İMKANSIZ DİYE ADLANDIRDIĞIMIZ ŞEYLERİ NASIL BAŞARABİLECEĞİMİZİ KENDİMİZE GÖSTERELİM

İMAKANSİZ DİYE BİRŞEY YOKTUR. İMKANSIZLIĞI KENDİ ZAYIFLIĞIMIZ YARATRIR .

Canan Ekti

Psikoloji Portalı Haber Ajansı (PPHA)

yararlanılan kaynakça : Ruh Guzelligi Tuncer Elmacıoglu

loading...