Evcil hayvanınızı bulun?

Evcil hayvanınızı bulun?

Evcil hayvanınızı bulun?

www.psikolojiportali.com

Kedi

İnsanların arasında bazen çok sıkılıyorsunuz. İçiniz içinize sığmıyor ama heyecandan değil. Tez canlı, çok konuşkan, girişken biri değilsiniz. Bundan pek şikâyet ediyor gibi de görünmüyorsunuz. İnsanlara pek ihtiyacınız yok, yalnız kalmayı çoğu zaman tercih ediyorsunuz. Sizden biraz da “münzevi” olarak söz ediliyor. Ama son tahlilde, insanlarla yaşamak zorunda olduğumuzu unutmamalısınız.

Köpek

Spor yapmayı asla “fazla” addetmiyorsunuz. Yürüyüşe çıkmak, uzun uzun yürümek, yanınızdaki arkadaşınızı da bu yürüyüşe katmak sizin için çok sıradan ve çok güzel bir şey. Gözünüz ferah yerleri arıyor, uzun düzlükleri, geniş yeşillikleri… Sorumluluk almayı seviyorsunuz, çocuklarla ilişkileriniz her zaman çok iyi. Uzun yolculukların insanısınız. Bazen biraz dinlenmekte ve keyfekeder bir şeyler yapmak gerekmez mi dersiniz?

Kuş

Sessizlik sizin için katlanılmaz bir şey. Büyük bir evde yapayalnız Boğaz’a bakmak yerine, küçük ve kalabalık bir evde yaşamayı tercih edersiniz. Sorumluluk alacağınız zaman biraz düşünüyorsunuz. Acaba sizin için önemli bir kelime. Çoğu zaman faydasını da gördünüz. Risk almadınız, yağınızda kavruldunuz. Ama hayat böyle böyle geçer mi? Biraz riskten, biraz sessizlikten zarar gelir mi?

Balık

Hareketsizliğiniz meşhur. Kalabalık içinde fark edilmek gibi büyük korkularınız var. Dolmuşta para uzatırken zaten tedirgin oluyorsunuz, ya para üstü istemek kısmı? Rüyalarınıza girebilir, sizi kâbuslara sürükleyebilir. Korkak değilsiniz ama ürkek olmadığınızı kimse iddia edemez. Hayat sizin için çoğu zaman zor badirelerden oluşuyor ve siz bunu sessizce atlatmaya çalışıyorsunuz. Bunun yegâne yol olmadığını size söyleyen kaçıncı kişi olduğumuzu az çok tahmin ediyoruz. En az iki haneli bir sayı bu.

Bir evcil hayvan istiyorsunuz çünkü…

Evcil hayvanınıza ne kadar zaman ayırabilirsiniz?

Yılda kaç kez seyahate çıkarsınız?

Hangisi sizi tanımlar?

Nerede yaşıyorsunuz?

İdeal hafta sonu planlarınız arasında hangisi var?

Sürekli sizden bir şeyler bekleyen bir canlı olması fikri kulağınıza nasıl geliyor?

Evcil hayvanınızın ne yapmasını istersiniz?

Hangisine asla tahammül edemezsiniz?

Çocuklarla aranız nasıldır?

loading...