Hangi ülkenin insanısınız?

Hangi ülkenin insanısınız?

Hangi ülkenin insanısınız?

www.psikolojiportali.com

Birleşik Amerika

Hayat bir Amerikan filmi gibi olabilir mi? Bu, sosyolojinin sorusu olmalı. Çünkü biliyoruz, Amerikan sinemasının romantik komedileri gibi “aşk”lar yok; Hollywood’un gösterdiği gibi savaşlar yok. Hırslı birisiniz. Parlaksınız da. Tuttuğunuzu koparıyorsunuz ama bazen sıkıcı mı oluyorsunuz? Nezaketiniz sırıtıyor mu kimi zaman? İnsanlar, sizin hakkınızda kimi zaman “iyi ama…” dediğini de duydunuz ama umursamadınız. Kibir iyi bir şey değil. İnsanı yiyip bitiren bir şey hatta.

İngiltere

Nizam intizam insanısınız. Tertipli, düzgün, sarsak değil asla. Hırpani hiç değil. Trafikte biraz sinirleniyorsunuz ama. İnsanların şerit ihlal etmesine katlanamıyorsunuz. Söyleniyorsunuz, sonra biraz pişman oluyorsunuz bu sinir iniş çıkışına. Temkinli davranmaya devam ediyorsunuz. Güvenilir birisiniz ama asıl, insanları bununla biraz daralttığınızı düşünmüyor musunuz?

Hindistan

Küçükken bahçenin arkasındaki kuyuyu ilk siz mi merak ettiniz? Kardeşlerinizi ikna edip, o kuyunun başına geçtiğinizde türlü hikâyeyi uyduran ve aslında buna kendini de inandıran siz değil misiniz? Küçüklüğünüzü tarif eden insanların, “güzel bir ses duyduğunda kendinden geçerdin” dediğini anımsıyor musunuz? Siz “huzur” insanısınız. Hırssız, arı ve duru. Ama bunca hırssızlık sizi bazen “geride” bırakıyor. Dünya nimetlerinden tamamen sıyrılmak her zaman iyi bir fikir olmayabilir.

Norveç

Soğuğu seviyor musunuz, sıcağa mı düşkünsünüz belli değil. Gözlerinin feri kaçmış insanlara dalıp dalıp kalıyorsunuz. Bazen istemsizce yapıyorsunuz bunu. Üşümeye de düşkünsünüz bir yandan, öte yandan sıcağı arıyorsunuz. Arada gibisiniz; ama muntazamsınız. Düzgün ve güvenilirsiniz. Fakat kararsızsınız. Sizi tarif eden çok net bir şey yok. Bu muğlaklık kimi zaman “olumlu” bir şey olsa da, daima “kullanışlı” olmuyor. Kafamız yeteri kadar karışık, bir de siz karıştırmayın n’olur!

Şirketiniz için bir tabela yaptırıyorsunuz…

Lisede nasıl bir öğrenciydiniz?

Tatil için nereyi seçersiniz?

Hangi müzik sizi ifade ediyor?

Nasıl bir evde yaşamak istersiniz?

Hangi sporu gözünüzü kapamadan izliyorsunuz?

Aşağıdaki sanatçılardan hangisini yakın buluyorsunuz?

Toplu taşıma refleksiniz hangisidir?

Trene bindiniz ve yakın mesafe seyahat ediyorsunuz…

Sizce hangi araç daha keyiflidir?

loading...