Hayattan beklentiniz nedir?

Hayattan beklentiniz nedir?

Hayattan beklentiniz nedir?

www.psikolojiportali.com

Para

Hayattan maddi beklentileriniz var. Parayı hayatınızın tam olarak merkezine koymuyorsunuz ancak ne isteseniz hepsinin yolu sanki paradan geçiyor. Paranız olursa dünyayı gezeceğinizi, istediğiniz motoru satın alacağınızı, daha büyük bir eve çıkacağınızı ya da sonsuza dek tatil yapacağınızı düşünüyorsunuz. Ne var ki, bu parayı edinmek için çalışıp çabalamak istemiyorsunuz. Size bir haberimiz var, hayalleri gerçekleştirmenin maddi bir boyutu elbette var ancak tek yol paradan geçmiyor.

Aşk

Kalbiniz çarpsın, midenizde kelebekler uçuşsun, gözleriniz ondan başkasını görmesin, aklınızda yalnızca o olsun, ayaklarınız yere basmasın, bulutların üzerine çıkın, hayat hep toz pembe olsun… Sizin hayattan beklentiniz aşk. Filmlere, romanlara konu olanlar kadar, destanlarda anlatılanlar kadar, insanların parmakla göstereceği kadar büyük, görkemli bir aşk yaşamak istiyor ve her zaman aşkı arıyorsunuz.

Huzur

Küçük bir sahil kasabasında, bir ormanda, bir adada, bir dağ tepesinde ya da şehrin sakin bir muhitinde olmak, sessiz sabahlara uyanmak, uzun yürüyüşlere çıkmak, pazardan taze sebzeler, meyveler almak, arkadaşlarla bir masa başında derin sohbetlere dalmak, elinizde bir kitapla bir hamakta uyuklamak; kısacası sadece huzurlu olmak istiyorsunuz. Huzurunuzu kaçıran, sizi strese sokan, sinirlerinizi bozan tüm iş, insan ve ortamlardan uzaklaşmayı tercih ediyor, huzurun peşinden gidiyorsunuz.

Macera

Rutin bir hayat mı? Sabah dokuz, akşam altı mesai mi? Ne? Cumartesileri de mi iş var? Klasik bir ev, klasik bir iş, klasik bir aile, klasik bir giysi dolabı, klasik bir beslenme biçimi… Ne kadar da klişe, ne kadar da sıkıcı! Sizin hayattan beklentiniz adrenalin yükselten, endorfin salgılatan, nefes kesen, gözleri yuvalarından fırlatan, kalbe kan pompalayan, asla unutulmayan, hikayesi anlatılan maceralar yaşamak.

Sizce bunlardan hangisi daha konforlu?

Diyelim ki dünyayı gezeceksiniz. Bu araçlardan hangisini tercih edersiniz?

Sıkıcı bir toplantıdasınız. Konu sizi hiç ama hiç ilgilendirmiyor. Ne yapıyorsunuz?

Yaz tatilinizi nasıl geçirmeyi tercih edersiniz?

Aşağıdakilerden hangisi başucu kitabınız olur?

Hayatınızı nasıl bir yerde sürdürmeyi tercih edersiniz?

Bugün çok heyecanlısınız çünkü…

Uzun zamandır beklediğiniz bir film vizyona giriyor. Kiminle gideceksiniz?

Bugüne kadar çok fazla plan yaptınız ancak bir türlü harekete geçmediniz çünkü…

Evi toparlarken daha önce görmediğiniz bir kutu buldunuz. İçinden ne çıktı?

loading...