Morali Yüksek Tutmanın Yolları

Morali Yüksek Tutmanın Yolları

Morali Yüksek Tutmanın Yolları Moralinizi yüksek tutmak için dikkat etmeniz gerekenler aşağıda sıralanmıştır.Moralinizi bozacak her türlü durumdan öncelikle uzak durun.

1.Stresten Kurtulun Her ne kadar uzak durmaya çalışsak ta stres günlük yaşamımızın bir parçası olabiliyor.Aşırı stres sosyal yaşantımızı olumsuz etkilediği gibi birtakım sağlık sorunlarına da sebep olabiliyor.Bunun için öncelikle bizi strese sürükleyen sebepleri hayatımızdan uzaklaştırmamız gerekiyor.Eğer uzaklaştıramıyorsak her gün kendimize  özel zamanlar ayırıp onlardan kısa süreliğine olsa da uzaklaşmamız lazım.

2.Meditasyon Yapın Ruhsal gelişim bakımından oldukça etkili bir yöntemdir.Bazen strese neden olan faktörleri hayatımızdan çıkaramadığımız da rahatlama yöntemlerine yönelmeliyiz.Doğru nefes tekniğiyle meditasyon yaptığımız taktirde moralimizi yüksek tutabiliriz.

3.Gülümseyin Acı çekmek bulaşıcıdır,gülümsemekte öyle.Gülümsemek hem psikolojik hem de fizyolojik sağlığımız için oldukça önemli.

4.Felsefe Kitapları Okuyun Kişisel gelişim için her yaşta felsefe okumanın artısı çok büyüktür.Olaylar karşısında akıl yürütebilme yetiniz ve mantıklı düşünme kapasitenizi arttıran felsefe kitapları sayesinde kendinizi daha iyi tanıyacaksınız.Böylece yaşamın aslında çok zor olmadığını düşünerek huzuru yakalayabilirsiniz.

5.Ailenizin Desteğini Alın Ailenizin yaşadığınız her zor durumda yanınızda olması size güven duygusu vermesi,moralinizin her zaman yüksek kalmasını sağlayacaktır.

izafet.com

loading...