Nasıl Bir Dostsunuz?

Nasıl Bir Dostsunuz?

Nasıl bir dostsunuz?

www.psikolojiportali.com

Kötü günlerin vazgeçilmezi

Siz insanların gözlerini kapatıp rahatlıkla güveneceği bir insansınız. İki eliniz kanda olsa, söz konusu birisine yardım etmekse orada oluyorsunuz. Mantığınızla problemleri hızlıca çözebiliyorsunuz. Sorun yerine çözüm üreten birisiniz, dolayısıyla insanların başlarını belaya soktuğunda aradığı ilk kişi oluyorsunuz.
www.psikolojiportali.com

İyi günlerin vazgeçilmezi

Hayatınızı dolu dolu yaşıyorsunuz. Dolayısıyla anlatacak hikayeniz çok. Eh, hikayeleri aktarma şekliniz de bir o kadar keyifli olduğundan birlikte zaman geçirilmesi eğlenceli birisiniz. Ne var ki, olumsuz herhangi bir şey yaşandığında bir bahane buluyor ve ortalarda olmuyorsunuz. Bu da sizi otomatik olarak iyi gün dostu yapıyor.
www.psikolojiportali.com

Sadık bir dost

Dostlarınızın iyi günlerinde olduğu kadar kötü günlerinde de yanlarında olmaya özen gösteriyorsunuz. Dostluğun da canlı bir varlık gibi sürekli beslenmesi gerektiğini düşünüyor, ilişkilerinizi canlı tutmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Son derece vefalı bir insansınız. Sizi özel kılansa arada bir kalbinizi bile kırsa, karşınızdaki insanlardan aynı vefayı beklemiyor oluşunuz.
www.psikolojiportali.com

Eski bir dost

Hani uğruna şarkılar yazılan bir eski dost var ya, işte sizsiniz. Sizi bulduğumuza çok sevindik, uzun zamandır kim bu eski dost diye merak edip duruyorduk. Bir zamanların yakın dostu, sırdaşıyken zaman içerisinde hayatın getirdikleriyle uzaklaşan ve asla unutulmayan dostsunuz. Sizden sıklıkla söz ediliyor, konu olduğunuz anılar paylaşılıyor; arada bir kulağınız çınlıyorsa nedeni bu.
www.psikolojiportali.com

Dostluğu arkadaşlıktan ayıran sizce aşağıdakilerden hangisidir?

Dostunuz sevgilisiyle kavga etmiş, ayrılmışlar. Onu nasıl teselli edeceksiniz?

Uyuyorsunuz, telefon çalıyor. Arayan eski bir dostunuz. Başını belaya sokmuş. Ne yapacaksınız?

Sizce bir dostluktan size kalan en anlamlı şey hangisi?

Dostlukla ilgili bu sözlerden hangisi mottonuz olur?

Size göre arkadaşlar arasında hangisinin lafı olmaz?

Bunlardan hangisi dostunuzla aranızı açabilir?

Arkadaşınızın kredi kartı borcu tavan yapmış. İşi de yok. Size dert yanıyor. Ne yapacaksınız? Arkadaşınızın kredi kartı borcu tavan yapmış. İşi de yok. Size dert yanıyor. Ne yapacaksınız?

Dostunuz ondan beklemediğiniz bir davranışta bulundu ve bu sizi çok kırdı. Bunun üzerine…

Bunlardan hangisine kesinlikle üşenmezsiniz?

loading...