Şişman Değil Yağlı !!!

Şişman Değil Yağlı !!!

Hepimiz az ya da çok obezitenin kilo ile alakalı olduğunu bir şekilde duymuşuzdur.

Obezite özellikle, dizde başlayan ağrılara, hasar görmüş damarlara neden olur ve bu durum insanı artık spor ve ya diyet yapmaktan aciz bir duruma getirir.

Obezite, daima kemik ve damar hastalıklarının en baş nedenlerinden biri olmuştur. Obezite genelde el ve ayak bölgelerinde kemik birleşimlerinin olduğu yerlerdeki damarlara zarar verir. Çünkü bu birleşim bölgeleri aşırı kiloyu kaldıramamaktadır. Vücutta aşırı yağlanma obeziteye yol açtığından, bu yüzden, fazla yağ tüketmek, bu gölgelerde hasara neden olmaktadır.

Son zamanlarda, ‘Romatizma Hastalıkları Araştırma Çalışmaları’nın’ fareler üzerinde yaptıkları araştırmalar gösteriyor ki, sağlıksız, yağ yüklü beslenmeye tabi tutulan bu vakaların vücutları bu durumdan aşırı şekilde etkilenmekte.

Omega 3 barındıran balık ve balık ürünlerinin, yağlı yiyeceklerdense vücuda daha dost, daha faydalı durumlar sağladığı ortaya çıkmıştır.

Omega 3 doymamış yağ olduğundan , diğer doymuş yağlara oranla bedene , kalbe daha sağlıklı. Çünkü, doymuş yağ tüketen fareler üzerinde yapılan deneyler gösteriyor ki bu vakalarda eklem iltihabı görülürken, omega 3 yani doymamış yağ tüketenlerde ise daha sağlıklı damar ve damar yolları, daha sağlıklı eklemleri olduğu kanıtlanmıştır.

Yani illaki doymamış yağ tüketeceğiz diye yaşam şeklimizden, yediklerimizden tamamen vazgeçecek değiliz. Ancak bedenimize sağlıklı olan şeylere daha fazla ağırlık verip, diğer yiyecekleri azaltırsak, bu durum damar ve eklemlerimiz için çok daha iyi olacaktır.

loading...