Size Bakınca Duygularınızı Anlamayanlara Kelimelerin Gücü de YETMEZ/ Yazar Cahide GÜNAY

Size Bakınca Duygularınızı Anlamayanlara Kelimelerin Gücü de YETMEZ/ Yazar Cahide GÜNAY

Yaşamımızda  herkesin mutlaka gerçek bir dosta ihtiyacı vardır. İyi ve kötü günlerimizde mutluluğumuzu paylaşan hem de zor günlerimizde sıkıntımızı hafifletmemize yardımcı olan kişiler gerçek dostlarımızdır.

İnsanın hayatında arkadaşları ve yakınları  bulunur. Fakat  bu insanların hepsi dost değildir. Dost dediğin bizi karşılıksız sever. Dost yanımızda olmasa da varlığını bildiğimiz, yanımızda hissettiğimiz kişidir. İnsanın öyle anları olur ki bazen karanlıklarda kaybolur.  Herkes üstüne geliyormuş gibi hisseder, kişi kötü anlarında ne yapacağını bilemez. Ancak gerçek bir dostunuz varsa böyle bir durumda o sizi alıp karanlıktan çıkarır, sıkıntılarınızı paylaşarak içinizi rahatlatır. Gerçek dostlarını bulmak isteyen insanların zaman ihtiyacı vardır.

Dostluk kolay elde edilen bir şey değildir. Uzun zamanda karşılıklı ve çıkarsız bir arkadaşlığa ihtiyaç duyar dostluk. İki kişi fedakarlık çerçevesinde zor günlerden geçtiğinde ve birbirlerine destek olduklarında bu arkadaşlık ilişkisi zamanla dostluğa dönüşür.

Dostluklar ve sevgiler çok zor elde edilir, fakat bu duygu dünyadaki pekçok duygunun üstündedir. Gerçek bir dost bulan kişiler bu dünyadaki şanslı insanlardır. Eğer sizin de gerçek anlamda bir dostunuz varsa ona sımsıkı sarılın ve hiç bırakmayın. Onu bulduktan sonra kendisine gereken değeri vererek asla kaybetmemek gerekir. “İnsan en değer verdiğine küser, düşmanına değil. Küsmesi bile ‘size değer veriyorum’ mesajı gizler..”

Yazar Cahide GÜNAY

kisiselgelisim34@gmail.com

loading...