Yan Sanayi Düşünceler

Yan Sanayi Düşünceler

Yan sanayi dediğimiz düşünceler ; sizi asıl ANA düşüncenizden , hedef ve amaçlarınızdan kolayca uzaklaştırıp aklınızı meşgul eden düşünceler topluluğudur.

NEDEN YAN SANAYİ DÜŞÜNCE ?

Toplumumuzda sıklıkla görünen bir çok insanı etkileyen Yan Sanayi Düşünceler , insanları düşünce bakımından yoran fikirlerini , amaçlarına yoğunlaştırmayı zayıf hale getiren bazı durumlarda amaçlarından vazgeçiren düşüncelerin bir çoğudur .

Örneğin , amacımız iyi bir kariyer , iyi bir üniversite , iyi bir evlilik veya Dünyayı gezme gibi bir çok amaçlarınız olabilir iken karşınıza çıkan olumlu ya da olumsuz olaylar karşısında amaçlarınız güçsüz hale gelebilir ve bilinç altınız da bu olaylar karşısında daha çok meşkul sizi asıl amaç ve hedeflerinizden kolayca uzaklaştırabilir zayıf hale getirebilir hatta vazgeçirebilir .

AMAÇLARINIZI TAZE TUTUN VE AMAÇLARINIZ İÇİN ÇALIŞIN .!

Bir çok başarılı insanın hayat hikayelerine baktığımızda ANA fikirlerinin ve ASIL amaçları için karşılarına çıkan , çıkabilecek ihtimalleri bir kenarda bulabilirsiniz . Çünkü Başarının sırrı denilen asıl büyük düşünce AMAÇTIR ve o amaca olumsuz olaylar karşında bile sadık kala bilmektir .

beni etkileyen bir not kağıdı oldu etrafında ki olumsuzlar kişiyi o kadar öfkelendirmiş ki kişi bunu kağıda döküp amacını uygulmaya geçirmiş okuyunca defalarca okudum ve bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedim .

‘ MEZUNİYET SINAVLARINA BİR HAFTA KALDI .ALABİLDİĞİNE ÖRSELENMİŞ ÇABALIYORUM KARŞILAŞTIĞIM OLUMSUZLUKLAR , DOLU DİZGİN BİR HIRS HALİNDE YANSIYOR BEYNİME. DERSLERİME DAHA SIKI SARILIYORUM . HİÇ KİMSE , HİÇ BİR OLAY , HİÇ BİR NEDEN BENİ BAŞARISIZ KILMAMALI . HÜZÜNLERDE SEVİNÇLERDE ERTELENEBİLİR . ÖNCELİĞİ SINAVLARA VEREREK , BEYNİMİ OLUMLU OLUMSUZ TÜM YAN DÜŞÜNCELERDEN ARINDIRARAK SABAHLARA KADAR ÇALIŞIYORUM .DELİCESİNE BİR İSTEKLE .BENİM BİLE ŞAŞIRDIĞIM ÖFKEYLE BESLENMİŞ DEVASA BİR GÜÇ İLE.

Hayatımızda öfke acı hayal kırıklığı hüzün gibi bir çok olumsuz olaylar biz asıl amacımızdan etmemeli . Aksine olumlu anlamda güçlenmeli ve aklımızdaki asıl amacımızın farkına varmalıyız .

BASİT BİR TAVSİYE 🙂

Bir kağıda amaçlarınızı hedeflerinizi yazın ve masanızın üzerine yapıştırın en önemlisi sıklıkla okuyun sizi asıl düşüncenizden uzaklaştırabilecek olaylarla karşı karşıya kaldığınız zamanlar da sıklıkla okuduğunuz kendi asıl amacınız diri , karşınıza çıkan olumsuzlar ise zaman içinde önemini kaybedecektir . Bu sayede başarı basamaklarını kolayca çıkabileceksiniz .

CANAN CİHAN EKTİ

Alıntı: CANAN TAN/PİRAYE

PPHA ( Psikoloji Portalı Haber Ajansı )

loading...