Yeteneklerinizin Farkında mısınız?

Yeteneklerinizin Farkında mısınız?

Yeteneklerinizin Farkında mısınız?

www.psikolojiportali.com

İkna kabiliyeti

Kendinizi ifade ederken de, başkasını dinlerken de yegâne referansınız “ikna”. Konuşarak her şey hallolur, ikna olmayak kimse yoktur, ikna olacaksam da tutarlı referanslarla konuşmalıdır karşıdaki. Doğru, haklısınız ama bu asla yegâne referans olmaz ki. Sadece bir hissimiz, bir duygumuz her şeye karşılık gelmez. İkna edin, ikna olun ama “duygu”yu asla bir kenara

Mantık

Akıl bu hayatta birçok şeyin karşısına referans olarak konabilir. Süzgecimiz aklımız ve mantığımız olabilir. Sizin için de böyle, aklın süzgecinden geçmeyip dışarıda kalan hiçbir şey o kadar da mühim değil. Hissiyatınıza kulağınız sağır. Düşünceleriniz her daim önce ve baskın. Bunun çok faydasını gördünüz, analitik düşündünüz ama hiç mi zararını görmediniz? Bunu bir düşünün ve öyle karar verin “tek süzgeç akıldır” demeye.

6. His

Hayatınızın her anında kalbinizin sesini dinlediniz. Bununla da kalmadınız, kimi zaman rüyalarınız, kimi zaman çocukluğunuzdaki küçücük bir enstantane, kimi zaman da kulağınıza çalınan alelade bir söz hayatınızı belirledi. Durumlar arasında spiritüel bağlantılar kurmakta çok mahirsiniz. İnsanlar ağzınızdan çıkan haberlere kimi zaman kehanet muamelesi yapıyor. Ama bundan biraz geri durmanız iyi olabilir. Çünkü “gerçek” denen şeye bazen uzak düşebiliyorsunuz ve bu size fark etmediğiniz zararlar veriyor.

Empati

Tam bir empati kumkumasısınız. Bu kelime Türkçeye henüz kazandırılmadan önce, hissettiğiniz şeyi belki siz bile tam olarak bilmiyordunuz. Kelimelerle düşünürüz çünkü biz insanlar. Bu kelimeyi öğrendiniz ve rahat bir oh çektiniz. “Nihayet beni anlayacaklar ama ben de onları anlamalıyım her zaman,” dediniz bile. İşte bakın, bir daha empati ile düşündünüz. Çok incelikli, çok zarifsiniz ama görmüyor musunuz ki bu durum bazen sizi çok yıpratıyor. Biraz gevşemekte, biraz rahatlamakta her daim fayda var.

Kendinizi en çok eleştirdiğiniz yanınız nedir?

Çocuklarla aranız nasıldır?

Bir iş görüşmesine gitmeden önce…

Hangisi gününüzün kötü geçmesine sebep olur?

Cümleyi tamamlayın. “Doğru iletişim kurmanın en önemli kısmı…”

Çok sevdiğiniz bir arkadaşınızla tartıştınız.

Bir arkadaşınız sizi haksız yere eleştiriyor.

Hangisinde çok başarılı olurdunuz?

Yolda bir dilenci gördünüz…

Sevgilinizle romantik film izliyorsunuz…

loading...